JAN SKOŘEPA | PHOTOGRAPHY

Něco o mně

Ahoj!

Abych se vám tedy i trošku představil. Jmenuji se Jan Skořepa a je mi 24 let. Na internetu vystupuji již více jak 13 let pod přezdívkou Ingnition. Bydlím v malém městečku na pokraji Středočeského kraje, ve kterém také pracuji. Mezi mé internetové hobby patří tvorba grafiky, které se intenzivně věnuji již od roku 2008. Dále k tomu patří i samozřejmě základní znalosti ohledně fungovaní podstaty internetových stránek (HTML, PHP, CSS, mySQL atd.). Zároveň se ještě věnuji od roku 2006 natáčení a editaci videí (převážně herního charakteru). Nově jsem se také začal zajímat o fotografování, kdy nejčastěji fotím přírodu a všemožné přírodní úkazy.

Co se týče dalších mých koníčků, patří sem například hraní počítačových či konzolových her, venkovní aktivity, procházky v přírodě, poslech hudby, jízda autem, posezení s přáteli či psaní článků na blog. Příliš koníčků tedy nemám, což je hodně zapříčiněné pracovním vytížením. Ale také rodinnou, které rád věnuji svůj volný čas před tím virtuálním 🙂

 

Jak jsem se dostal k fotografování?

K focení jako takovému jsem se dostal pořádně v době svého prvního dotykového telefonu HTC HD7. Na běžné focení se kvalitou jednalo o silně podprůměrné fotografie. Ale pokud jste fotily macro fotografie, náhle se z telefonu stal opravdu „kvalitní foťák“. Přesvědčit se můžete sami v konkrétní galerii s názvem FOTKY Z HTC HD7. Na tento telefon jsem fotil téměř polovinu všech fotek, které zde prezentuji. Focení mě neuvěřitelně nadchlo, je to pro mě neuvěřitelně relaxační záležitost. Po dlouhé době jsem si nakonec pořídil i iPhone, přes který jsem pokračoval ve focení. Jenže to mi již postupem času přestávalo stačit. Chtěl jsem skutečný fotoaparát, abych mohl konečně vytvářet plnohodnotné fotografie. A tak jsem si v létě 2016 pořídil svojí první úžasnou zrcadlovku Canon EOS 100D.